PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119215}

Szybcy i wściekli: Tokio Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift
7,1 187 692
oceny
7,1 10 1 187692
4,6 14
ocen krytyków
Szybcy i wściekli: Tokio Drift
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli: Tokio Drift

Prawdy objawione.

użytkownik usunięty

Uwielbiam takie filmidła ;) Obfitują w tzw: "prawdy objawione". To znaczy, że z tego filmu możemy się np. dowiedzieć, że:

* możesz grać 17-latka, nawet jeśli masz 24 lata i łysiejesz (patrz Lucas Black),
* możesz pochodzić z rozbitej rodziny i nie mieć grosza przy duszy ale i tak na bank prowadzisz super furę w dodatku robisz to jak zawodowiec,
* twój samochód jest ze stali... co tam - Z BETONU; możesz nim wjeżdżać w grube drewniane belki konstrukcyjne do budowy domów a i tak wyjdzie z tego bez najmniejszego szwanku,
* szukasz miejsca do ścigania? nie ma problemu - przecież wszystkie budowy są zamykane na cieńki łańcuch a w środku dnia roboczego nikt ich nie pilnuje - śmigaj do woli,
* możesz zrobić demolkę na kilka milionów dolców, łamiąc kilkanaście paragrafów - nieważne, wystarczy że obiecasz że wyprowadzisz się z miasta a już jest ci darowane... i tak 3 razy!
* narozrabiałeś i musisz się wyprowadzić? nie masz grosza przy duszy a matka łapie dorywcze prace, bo zbyt często się przeprowadzaliście żeby zagrzać kąt? czym się przejmować, przecież na bank masz OJCA W TOKIO (sorry, ale to chyba najwiekszy bzdet tego filmu!!!)
* możesz przeprowadzić się do Japonii i od razu iść do szkoły - nie przejmuj się, wszyscy znają tam angielski i na pewno nie będziesz miał najmniejszego problemu z opanowanie materiału,
* skoro już mowa o szkole to oczywiście (jak to w Japonii, wiadomo) każdy jeździ tu stuningowaną furą a najlepsza laska w szkole już po 5 minutach wpadnie Ci w oko - ty jej też,
* o tym, że wszystkich "nastolatków" grają aktorzy po 20 roku życia nawet nie wspominam...
* najlepszym miejscem na urządzanie wyścigów są górskie drogi, oczywiście opuszczone i przez nikogo nieuczęszczane...
...i to jest zasadniczo pierwsze 30 minut filmu.

Jeśli macie więcej, to proszę!

ocenił(a) film na 10

Bardzo często aktorzy grają osoby o innym wieku.
I co ma bieda do umiejętności ? Tylko bogaci mogą coś potrafić ?
W Ameryce domy budowane są z płyt które można nawet rozbić pięścią.
Chyba słabo oglądałeś bo tam mało kto znał angielski lekcje było po japońsku.
Dziwnym trzeba być żeby najładniejsza dziewczyna nie wpadła Ci w oko. I nie każdy miał tam stuningowanę fure nigdzie nie było tak powiedziane, skąd ten wniosek ? Jak pojedziesz do lasu to powiesz że cała Japonia jest porośnięta drzewami i nie ma tam cywilizacji ?
I co w tym dziwnego że wyścigi są po górskich drogach?


użytkownik usunięty
Rudolf50

No bardzo często faktycznie, w szczególności w tego typu produkcjach. Dobry przykład dał Beverly Hills 90210 - pytanie czy warto go powielać?
Bieda do umiejętności nie ma nic, ale do posiadania samochodu już tak.
Z płyty robi się ściany a nie konstrukcje.
No właśnie - lekcje były po japońsku, ale na szczęście bohater sobie z tym poradził.
...ech, nie komentuję dalej. Może ktoś lubi wyłączać logikę jak ogląda filmy. Ja nie.

No ok...w większości masz racje oprócz;
3 punkt-akurat w USA pracowałem a takie domy stawia się w 3 miesiące. Faktycznie, sa one dośc kruche a te deski można połamać młotkiem więc auto nie miało by z tym problemu-akurat tutaj nie ma przesady.
Teoretycznie ojca w Tokyo można mieć nie;). Co do znajomości angielskiego-WSZYSCY japończycy uczęszczający do szkoły ucza się go od dziecka....i to wiele intensywniej niż nasi gimnazjaliści.
Reszta strasznie naciagana a główny bohater wygląda na 30 a nie na 18 czy coś...

TorcidaTiger

1.możesz grać 17-latka, nawet jeśli masz 24 lata i łysiejesz (patrz Lucas Black) - Każdy aktor jeżeli jest stary może grać młodszą postać i na odwrót, a Lukasz Black wygląda na zaledwie 22 lata .
2.możesz pochodzić z rozbitej rodziny i nie mieć grosza przy duszy ale i tak na bank prowadzisz super furę w dodatku robisz to jak zawodowiec - główny bohater zbierał na samochód może całe życie albo wujek z Tokio mu kupił nowy samochód i uczył go jechać .
3. twój samochód jest ze stali... co tam - Z BETONU; możesz nim wjeżdżać w grube drewniane belki konstrukcyjne do budowy domów a i tak wyjdzie z tego bez najmniejszego szwanku - Han po wyścigu z Drift Kingiem w garażu dał Seanowi wzmocnione Evo czerwone bo wiedział że znowu mu rozwali i dał mu auto wytrzymalsze .
4. szukasz miejsca do ścigania? nie ma problemu - przecież wszystkie budowy są zamykane na cieńki łańcuch a w środku dnia roboczego nikt ich nie pilnuje - śmigaj do woli - Oni trenowali w niedziele albo święta tam wtedy nikt budowy nie pilnuje więc mogli się ścigać do woli .
5. możesz zrobić demolkę na kilka milionów dolców, łamiąc kilkanaście paragrafów - nieważne, wystarczy że obiecasz że wyprowadzisz się z miasta a już jest ci darowane... i tak 3 razy! - Nie było świadków .
6. narozrabiałeś i musisz się wyprowadzić? nie masz grosza przy duszy a matka łapie dorywcze prace, bo zbyt często się przeprowadzaliście żeby zagrzać kąt? czym się przejmować, przecież na bank masz OJCA W TOKIO (sorry, ale to chyba najwiekszy bzdet tego filmu!!!) - Mają kredyt z banku na przeprowadzki .
7. możesz przeprowadzić się do Japonii i od razu iść do szkoły - nie przejmuj się, wszyscy znają tam angielski i na pewno nie będziesz miał najmniejszego problemu z opanowanie materiału, - W Japonii uczą Angielskiego tak solidnie że wszyscy od razu mogą się nauczyć .
8. skoro już mowa o szkole to oczywiście (jak to w Japonii, wiadomo) każdy jeździ tu stuningowaną furą a najlepsza laska w szkole już po 5 minutach wpadnie Ci w oko - ty jej też, - Japonia to bogaty naród tak samo jak w Rosji miliarder na miliarderze, tak dziewczyna i ten chłopak to ludzie o podobnych charakterach .
9. o tym, że wszystkich "nastolatków" grają aktorzy po 20 roku życia nawet nie wspominam... - Oni tylko wyglądają na starych .
10. najlepszym miejscem na urządzanie wyścigów są górskie drogi, oczywiście opuszczone i przez nikogo nieuczęszczane...
...i to jest zasadniczo pierwsze 30 minut filmu.- A kto w nocy o północy będzie chodził po górach .
To są wszystkie sprostowania niedogodności .

ocenił(a) film na 3
TRANSPORTER_filmweb

to może ja: ja rozumiem- film akcji, efekty, bajery itp...ale poziom debilizmu w fabule tutaj akurat przechodzi wszelkie granice...gówniarze w dzień chodzą do szkoły i biją się o iPoda a wieczorami kręcą się w najbliższym otoczeniu wielkich bandziorków...han pierwszego dnia robi z yaknesa swojego zaufanego człowieka, koleś z yakuzy bawi się z yankesem w jakieś wyścigi i pościgi zamiast szybko i dyskretnie załatwić sprawę, yankes- licealista podbija do bonza tejże yakuzy jak do cioci na imieniny i tak można do jutra wymieniać...chyba są jakieś granice robienia z ludzi debili, hę? z drugiej strony jak ktoś lubi takie akcje i do tego nieźle zrealizowane (!) to polecam

użytkownik usunięty
TorcidaTiger

Filmowe kwiatki, kwiatki... hehe, mi też koleś bardziej podchodził pod 30 niż pod nastolatka.

ocenił(a) film na 8

a może po prostu jest to typowy film dla nastolatków, większość młodych ludzi nie ma kasy , każdy marzy o najlepszej dupie w szkole i bryce w mieście no i kto nie chciał by mieć starego w japoni... chcesz realizmu obejrzyj film dokumentalny

ocenił(a) film na 9
sitall

dobre :D

ocenił(a) film na 8

Mój znajomy zaczął SIWIEĆ w wieku 20 lat...
Nieszczęścia chodzą po ludziach ;D

użytkownik usunięty

zgadzam sie ze wszystkim, ten gniot to jakies nieporozumienie, pozdrawiam

ocenił(a) film na 4

Heh dobre :)
A najlepsze w tej serii filmów są zawsze laski.
W każdej części wystarczy, że masz kolorową brykę i już wskoczyłyby Ci do łóżka.
W tej części tekst tego filmu: ' pierwszy wyścig w filmie, laska jedzie z tym picusiem glancusiem w Viperze, no i główny bohater go wyprzedza, a ta "myślałam, że mnie kochasz" hahaha poziom inteligencji niegodny dziecka z podstawówki a tu proszę, szkoła średnia chyba.
No i dobre też, że koleś który zadaje się z Yakuzą ( ten parobek tego złego Japończyka) wszczyna bójkę o iPoda... no błagam !
To powiedzcie mi dla kogo jest ten film, jak nie dla dzieci ?

ocenił(a) film na 7
lia_7

akurat laski wskakujące facetom do łóżka ze względu na super brykę to wcale nie rzadkość

ocenił(a) film na 4
Coyotman

Tak? To podaj mi numer jak znasz takie. Akurat mam fajną bryke, to sprawdzimy :D

ocenił(a) film na 7
lia_7

Nie mam super bryki więc nie znam :P

ocenił(a) film na 4
Coyotman

No widzisz :D mit obalony. Tu nie Ameryka, chodź zgadzam się że pustaków nie brak ;)

ocenił(a) film na 10
lia_7

Ale jaką tę fajną brykę masz? RX-8, Chargera, 350Z? Czy Focusa RS albo Golfa GTI? :P Bo to różnica, laski tylko lecą na japońskie fury albo muscle :P

ocenił(a) film na 4
Piastunka

Maluch 125p na gazie :D
myślę, że to zależy jeszcze jakie laski ;)

ocenił(a) film na 10
lia_7

No jeśli Ci odpowiadają 60 letnie laski, to nie wnikam :D

Zapomniałeś o jednym - każdy super wóz ma co najmniej 20-biegową skrzynię :P Ilość bez znaczenie - po prostu zawsze zostaje jakiś wyższy do wrzucenia.

ocenił(a) film na 9
dorocia8

Założę się, że widziałaś ten obrazek: http://i.imgur.com/LrsTa.jpg Swoją drogą to prawda. Jeden gościu jedzie wydawać by się mogło maksymalną prędkością, drugi go wyprzedza, a tamten wrzuca jeszcze jakiś wyższy bieg i w magiczny sposób zwiększa prędkość. Wniosek, albo koleś jest kretynem, bo nie jechał od razu maksymalną prędkością, albo ma kilkunastobiegową skrzynię. Mniejsza o to, bo i tak uwielbiam patrzeć jak zmieniają biegi, te sceny wprowadzają klimat ;)

Stachu7

Hahaha nie widziałam tego obrazka :) Po prostu rzuciło mi się to już w pierwszej części - praktycznie nie redukują, ale do samego końca mają w zanadrzu jeszcze jeden bieg do wrzucenia :P

ocenił(a) film na 2

yebaniec masz racje a ten film jak już ktoś napisał to gniot a jego największym MINUSEM jest główny bohater który NIE powinien nawet ról drugoplanowych dostawać bo i w nich wszystko psuje (przykład Legion)

ocenił(a) film na 9
parker

Nie znasz się, zdecydowanie najlepsza część :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones